Diyarbakır’da Filistin’e Destek Yürüyüşü Düzenlendi

Diyarbakır’ın Çermik ilçesinde, İsrail’in saldırılarını sürdürdüğü Filistinlilere destek vermek için yürüyüş düzenlendi.

Peygamber Sevdalıları Platformunca organize edilen etkinlikte, Sütçü İmam Parkında toplanan vatandaşlar, ellerindeki Türk ve Filistin bayraklarıyla belediye meydanına kadar yürüdü. Yürüyüşe katılan vatandaşlar tarafından, “Katil İsrail, Filistin’den defol”, “Müslüman uyuma kardeşine sahip çık”, “Çermik’ten Gazze’ye direnişe bin selam” şeklinde sloganlar atıldı.

Yürüyüşün ardından grup adına basın açıklamasını okuyan Peygamber Sevdalıları Platformu sözcüsü Abdulselam Yüksel, Filistin’deki insanlar için zalimlerle karşı yürüdüklerini belirtti. Yaşanan savaşın sadece bir Filistin İsrail savaşı olmadığının altını çizen Yüksel, “Bu küresel bir savaştır. Bütün dünyayı ilgilendiren bir intifadadır. Irkçılık, Avrupa merkezcilik, ırktan, tenden, renkten, dilden doğan ayrımcılıkların hepsini ayaklarımızın altına alıyor ve kardeşliği seçiyoruz. İnsanlığın izzetini ve şerefini yücelten Gazze’deki kardeşlerimizin yanında yer almayı seçiyoruz. Kahrolsun Yahudi ırkçılığı, yaşasın kardeşlik” ifadesini kullandı. – DİYARBAKIR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir