T.C. Sonu 0,2,4,6,8 Olanlar Dikkat! Banka Hesabınızı Kontrol Edin. 7.608 TL’ye Yükseltildi. Hesaplar Yatırıldı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, bakımları evde yapılan tam bağımlı vatandaşlar ve ailelerine yönelik Evde Bakım Yardımı’nda önemli bir artış yapıldığını duyurdu.

YENİ DÜZENLEME İLE 7.608 TL’YE YÜKSELTİLDİ

Ocak ayı memur maaş katsayısına göre yapılan artışla birlikte Evde Bakım Yardımı tutarı 5.097 TL’den 7.608 TL’ye çıkarıldı.

AİLE BİRLİĞİNİN KORUNMASINA DESTEK

Bakan Göktaş, Evde Bakım Yardımı’nın 2006 yılında engelli bireylerin aile yanında desteklenmeleri amacıyla başlatıldığını hatırlatarak, “Evde Bakım Yardımı ile engelli vatandaşlarımızın aile bütünlüklerini muhafaza edecek şekilde bakımlarının evde yapılmasını önceliyoruz. Aile birliğinin korunmasına ve güçlenmesine destek oluyoruz” dedi.

EKONOMİK DESTEKLE AİLE BÜTÜNLÜĞÜ KORUNUYOR

Evde Bakım Yardımı, tam bağımlı yakınlarının bakımını üstlenen vatandaşlara ekonomik destek sağlayarak aile bütünlüğünü koruyor.

116.2 MİLYAR TL’YE ULAŞTI

Bakan Göktaş, “Geliştirdiğimiz bütüncül ve adil sosyal hizmet modelleri ile toplumun her bir ferdine ulaşmaya çalışıyoruz. 2023’te vatandaşlarımıza toplam 116.2 milyar TL Evde Bakım Yardımı ödemesi yaptık” bilgisini paylaştı.

ÖDEMELER ARTIŞLI ŞEKİLDE YATIRILMAYA BAŞLANDI

Bakan Göktaş, yeni düzenlemeyle birlikte Evde Bakım Yardımı ödemelerini artışlı şekilde hak sahiplerinin hesaplarına yatırmaya başladıklarını belirtti. Bu kapsamda Ocak ayında Evde Bakım Yardımı’ndan yararlanan 558 bin tam bağımlı vatandaşın evinde bakım veren yakınlarına toplam 4,2 milyar TL ödeme yapıldı.

ENGELLİ VATANDAŞLARA HAYIRLI OLSUN

Bakan Göktaş, ödemelerin tüm engelli vatandaşlara hayırlı olmasını dileyerek, Evde Bakım Yardımı’nın ailelere sağladığı destekle ilgili önemli bilgileri paylaştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir