Reklamlı Amazon Prime Video, Dolby Vision ve Atmos Desteği Sunmuyor

Yurtdışındaki Amazon Prime aboneleri, şirketin varsayılan olarak Prime Video hizmetinin bir parçası olan filmlere ve TV dizilerine reklam ekleyeceğini duyurmasından rahatsız olmuştu. Şimdi ise reklamlı Prime Video üyelerinin Dolby Vision HDR veya Dolby Atmos desteğinden de yoksun olacağı açıklandı. Gelişme, Almanya merkezli 4Kfilme sitesi tarafından keşfedildi ve bir Amazon sözcüsü tarafından The Verge‘e doğrulandı.

Amazon Prime kullanıcıları, reklamlardan kurtulmanın yanı sıra, ayda ekstra 2,99 dolar ödeyerek Dolby Vision ve Atmos desteğini kullanan dizi ve filmler için de yeniden kazanabilecekler.

Öte yandan, bu yeni açıklamadan önce bazı Amazon Prime Video aboneleri varsayılan olarak reklam tabanlı bir plana geçiş konusunda şirketi mahkemeye vermeye karar vermişti. Dava, Amazon Prime’a yıllık abonelik planı aracılığıyla kaydolan kişilerin artık reklamlardan kurtulmak için ekstra bir ücret ödemek zorunda ve yıllık abonelerin zaten ödediğine inandıkları bir şey için artık fazladan ödeme yapmak zorunda kalacağını iddia ediyor. Bu gelişme ile olayın daha da kızışacağına kesin gözüyle bakabiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir