Özgür Özel’den ‘Seçim kaybedilir mi?’ sorusuna Melih Gökçek’li yanıt

CHP Genel Başkanı Özgür Özel TBMM kulisinde gazetecilerle sohbet etti ve yerel seçim için yapılacak mitinglerde kazanma çizgisinin altında ya da üstünde olan yerlere ağırlık vereceğini söyledi. Özel, Malatya’da ‘Asrın Sürprizi’’ olabileceğini Veli Ağbaba’nın oyunun partinin oyunun üzerinde ve yüzde 35’lerde olduğunu ifade etti.

MELİH GÖKÇEK BELEDİYECİLİĞİ

Özel, ‘’Seçimlerde, 1994’deki gibi bir kayıp yaşanır mı?’’ sorusuna ise “Sadece benim değil bütün seçmenlerin endişe etmesi gereken bir benzetme… Çünkü Melih Gökçek belediyeciliği o zaman başladı” dedi. 1 Nisan sonrası kurultay beklentileri için de şunları söyledi:

‘’’CHP Genel Başkanını delegeler ya da parti için dengeler değil kamuoyu belirler. Kamuoyu desteğini kaybedersek her şey olur ama kaybetmeyiz. Biz parti içinde geçen kurultayı hazmedememiş birkaç arkadaş ve onların etkisindeki bir grup medyanın yaratmaya çalıştığı algı ve iktidarın bunu sahiplenip köpürten tavrı var. Biz parti içindeki değişimi gerçekleştirdik. Erdoğan birilerinin hata diye düşündüğü şeyin doğru olduğunu görüyor. İzmir’de ne yaptığımı görüyor. 14 genç 9 kadın belediye başkan adayının sahada yarattığı etkiyi görüyor. 1 Nisan’dan sonra korku bu değişimci, dinamik, ölçme değerlendirmeye dayanan, yurt dışıyla ilişkisi olan genç bir sosyal demokrat liderin üç senede başına açabilecek cezayı görüyor. Üç saat boyunca CHP konuşuyor. Erdoğan ve parti içindeki 3-5 hazımsız avuçlarını yalarlar. Çok güçlü ve dinamik kadromuz var.’’

4 GÖKDELEN OLDU 256 GÖKDELEN

İstanbul’da 1994’de AKP’li belediye iş başına geldiğinde toplam 4 gökdelen bulunduğunu hatırlatan Özel ‘’ 1994’te AKP’nin aldığı İstanbul’da 4 gökdelen vardı bıraktığında ise 256 oldu. ‘İstanbul’a ihanet ettik dikey mimari ile hançeri sapladık böğrüne’ diyen de onlar’’ açıklaması yaptı.

MAHMUT ABBAS İLE GÖRÜŞECEK

Özel, 15 Nisan’da Ramallah’ta olacağını da belirterek ‘’Mahmut Abbas ile görüşeceğiz. Yakınlarını kaybeden aileler ve tedavi gören yaralılarla görüşeceğiz. Oradan bütün dünyaya Türkiye’ye önemli bir çağrı yapacağız. ‘’ dedi.

Özel ‘’Sizden ekstra bir şey talep ettiler mi?” sorusuna da “O konuda Namık Tan çok başarılı bir diplomasi yürüttü. Bizim Filistin’e olan desteğimizi dünya ve Türkiye kamuoyunda çarpıtılmaya müsait bir angajmana girmedik” yanıtını verdi. Özel yeniden seçim kazanan İlham Aliyev’i tebrik için Azerbaycan’a da gidecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir