Mozilla Firefox’un kurucu ortağı 251 milyon TL’lik ev aldı

38 yaşındaki yazılım mühendisi Blake Ross, New York’un Soho mahallesinde yer alan 565 Broome St. apartman dairesinin sahibi oldu. Mülk, İtalyan mimar Renzo Piano’nun imzasını taşıyor.

233 metrekarelik rezidansın üç yatak odası bulunuyor ve 24. katta yer alıyor. Şehir silüetiyle Hudson Nehri’nin manzarasına da sahip.

Çevre dostu lüks binanın sahipleri arasında özel çatı havuzu, özel asansör ve üç teras içeren çatı katı için 1,1 milyar TL (36,4 milyon dolar) ödeyen Uber kurucu ortağı Travis Kalanick de yer alıyor.

Donald Trump’ın yeğeni Mary Trump da binadan 213 milyon TL’lik (7 milyon dolar) bir pay satın aldı. Raporlara göre diğer alıcılar arasında, bina hala inşaat halindeyken yaklaşık 335 milyon TL’ye (11 milyon dolar) iki ayrı ünite alan Sırp tenis yıldızı Novak Djokovic de yer alıyor.

Ross’un yeni dairesi, anahtarlı asansör erişimiyle geniş bir fuayeye açılıyor. Ayrıca açık bir şef mutfağı, spa benzeri banyo ile küvet ve gömme dolap içeren bir ana yatak odası süiti de bulunuyor.

Binada sunulan olanaklar arasında kulvarlı havuz, buhar ve sauna odası, yoga odası ve spor salonunun yanı sıra çocuk oyun odası, peyzajlı salon, Amerikan bar ve bir kütüphane yer alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir