Makinede yıkamanın unutulan kuralı :En sevdiğiniz kıyafetlerinizi yıkarken bunu unutmayın…

Çamaşırları çamaşır makinesine koymadan önce ters yüz etme alışkanlığından bahsediyoruz
Giysileri ters çevirmenizin temel nedeni, bu konumda ön tarafın diğer şeylere ve tamburun kendisine daha az sürtünmesidir. Bu, ürünün görünümünün korunmasına yardımcı olacaktır; baskılar, özellikle baskılı olanlar daha iyi yapışacak ve kumaş üzerinde daha az tüylenme meydana gelecektir.

Bu yaklaşım özellikle spor giyim, termal iç çamaşırı veya mayo gibi ileri teknoloji ürünlerine bakım yaparken önemlidir. Kural olarak, giyilmesi kolay, su geçirmez bir kaplamaya sahiptirler. Bu nedenle, bu tür şeyleri ortaya çıkarmak basitçe gereklidir. Bundan sonra onları özel bir çamaşır torbasına koymak daha da iyidir.
Ancak çoğu insanın yaptığı tek yaygın hata bu değil.

Birçoğumuz temizlik arayışımızda çok fazla deterjan kullanıyoruz. Bu, aşırı köpürmeye yol açar ve köpük de kiri, bakterileri ve kokuları dışarı atmak yerine kumaşta hapseder. Bu nedenle, eşyalarınızı gerçekten etkili bir şekilde yıkamak istiyorsanız, toz veya jel dozajını aşmayın veya daha iyisi, talimatların önerdiğinden biraz daha az ürün koyun.
Yumuşatıcıya gelince, yıkama uzmanları onu da aşırı kullanmamanızı tavsiye ediyor. Spor eşyalarının ve termal iç çamaşırlarının bakımı için hiç uygun değildir. Saç kremi molekülleri bu kumaşın yapısındaki mikro gözenekleri tıkar ve kumaşın önemli bir özellik olan nemi giderme yeteneğini bozar.

Uzmanlara göre yıkama rutinimize geri getirilmesi gereken unutulmuş bir alışkanlık da ıslatmadır. Bu durumda toza değil beyaz sirke çözeltisine batırabilirsiniz. Yarım bardak sirkeyi alın ve bir kase ılık suda eritin. Bu ön işlem, ter kokusundan kurtulmanızı ve liflerde biriken kirleri çözmenizi sağlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir