İbrahim Tatlıses ile Ahmet Tatlıses mahkemelik olmuştu! ‘İdo’nun da onun gibi olmasını istemiyorum’

Ekim 2021’de oğlu İdo Tatlıses ile Yasemin Şefkatli’nin düğününe de katılan İbrahim Tatlıses, Urfa’da evlendiği ilk eşi Adalet Sara’dan olan büyük oğlu Ahmet Tatlıses’le ise bir süredir gerginlik yaşıyor.

İbrahim Tatlıses’in kurucusu olduğu Tatlıses Gıda yönetiminde yıllarca görev ve sorumluluk alan, aynı zamanda restoranları bulunan Ahmet Tatlıses, By Ahmet Tatlıses adıyla kendi çiğköfte fabrikasını kurdu.

OĞLUNU MAHKEMEYE VERDİ!

İbrahim Tatlıses, kendisine ait olan ‘Tatlıses’ markasını izinsiz şekilde kullandığı iddiasıyla oğluna dava açtı. Yıllardır kendi çabasıyla edindiği olumlu itibardan oğlunun gayret göstermeden yararlanmaya çalıştığını dilekçesinde belirten sanatçı, Ahmet Tatlıses’in tüketiciyi yanılttığını ve haksız rekabet sağlamaya çalıştığını iddia etti.

Dilekçede, “Ahmet Tatlıses’in müvekkile ait ‘Tatlıses’ markasına yönelik haksız tecavüzünün tespitini, önlenmesini ve durdurulmasını istiyoruz. Ahmet Tatlıses’in ‘Tatlıses’ markasını hiçbir şekilde kullanmamasını istiyoruz” ifadeleri yer aldı.

“FABRİKASI MÜHÜRLENDİ”

Ahmet Tatlıses, bunun üzerine babası hakkında sert ifadeler kullanarak, “Tatlıses şubelerini 20 yıl işlettim. Ne zaman bıraktım, rezalet oldu. Geçen aylarda kendi işlettiği çiğköfte fabrikası merdiven altı imalat yapmaktan mühürlendi. İbrahim bey ağır ilaçlar kullanıyor, dolayısıyla artık bu işlere yetişemiyor” demişti.

“İBRAHİM TATLISES ZOR BİR İNSAN”

Baba-oğulun bu kavgası, Müge Dağıstanlı Erdoğan ve Milliyet yazarlarından Ali Eyüboğlu’nun sunumuyla TV8’de ekranlara gelen ‘Aramızda Kalmasın’a konu oldu.

Programın konuğu Yaşar İpek, “Bu da olmaz ki ama, babası sonuçta. İbrahim Tatlıses’in eşi olmak da, çocuğu olmak da çok zor bir şey” diye konuşurken; Erdoğan ise “Tatlıses soyadını taşıdın mı, işler bazen acı ses oluyor. İbrahim Tatlıses halka mâl olmuş bir insan, ama zor bir insan” dedi.

“DERYA TUNA, ÇOCUĞUNUN GELECEĞİNİ GÜVENCE ALTINA ALDI”

Eyüboğlu da araya girerek şu ifadeleri kullandı:

Araları kötü diyoruz, ama sonra İbrahim Tatlıses Bodrum’da kaza yapıyor, bir bakıyoruz ilk giden Ahmet olmuş. Baba ile oğulun arasına girmemek lazım. İbrahim Tatlıses’in de sağı solu belli olmuyor hiç. Bunu en iyi bilen Derya Tuna. Ben yıllar önce Derya Tuna ile bir haber yapmıştım. Derya Tuna’nın söylediği şeyin özeti şu: İdo’nun da ileride Ahmet gibi olmasını istemiyorum. O yüzden çocuğumun geleceğini güvence altına aldım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir