Ankara Haymana’da, Cumhuriyet Bayramı 4 bin 447 metrelik Türk bayrağıyla kutlandı

Malazgirt ile İstanbul’un fethi ve Cumhuriyet’in ilanına atfen 1071, 1453 ve 1923 sayılarının toplamı olan 4 bin 447 metrelik Türk bayrağı, törene katılanlar tarafından coşkuyla taşındı. Guinness Rekorlar Kitabı yetkililerinin de törende hazır bulunduğu belirtildi

Ankara’nın Haymana ilçesinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, 4 bin 447 metre uzunluğundaki Türk bayrağıyla kutlandı.

AA’da yer alan habere göre, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yılı dolayısıyla Haymana Kaymakamlığı öncülüğünde, Haymana Belediyesi ve ilçedeki kurum, kuruluşların desteğiyle, Malazgirt Zaferi ile İstanbul’un fethi ve Cumhuriyet’in ilanına atfen 1071, 1453 ve 1923 sayılarının toplamı olan 4 bin 447 metre uzunluğunda Türk bayrağı hazırlandı.

İlçedeki 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı töreni, Haymana Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Törene katılanlar daha sonra spor salonu önünden 4 bin 447 metrelik bayrakla bando takımı eşliğinde yürüyüşe başladı. Haymanalılar, Karahoca, Pazar, Cumhuriyet ve Ankara caddelerinde Türk bayrağını coşkuyla taşıdı.

Yürüyüşe Haymana Kaymakamı Osman Sak, Belediye Başkanı Özdemir Turgut, kurum ve kuruluşların müdürleri, siyasi partilerin ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, polisler ve askerler, öğrenci ve öğretmenler ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Guinness Rekorlar Kitabı yetkililerinin de törende hazır bulunduğu ve 4 bin 447 metrelik Türk bayrağını kayda aldığı belirtildi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir